Пореден триумф на регата „Съединение“2018, гр.Царево за състезателите на Яхтклуб „Черноморец Бургас“

Пореден, очакван успех за Яхтклуб „Черноморец Бургас“ на регата „Съединение“2018, гр.Царево. 4 златни, 3 сребърни и 3 бронзови медала спечелиха нашите състезатели в класовете Оптимист, Laser, Cadet, 420 и 470.

В клас Оптимист Кемала Парушева завоюва сребърен медал при девойки младша възраст и сребърен медал в общото класиране, оставяйки след себе си много опитни състезатели. При девойки старша възраст, Даяна Пашова също грабна сребърен медал. Бронзът при младежи старша възраст отиде при нашия Станислав Аврамов. Най-приятната, но очаквана изненада в клас Оптимист, дойде от младата ни надежда Лъчезар Панайотов, който се класира на второ място при младежи младша възраст.

Отлично представяне и на нашия млад състезател в клас Оптимист – Кристиян Вълков, който стана първи в две от гонките в общото класиране и само нелепа декласация в една от надпреварите му попречи да грабне златото при момчета младша възраст. Ние се гордеем с представянето на Кристиян и му пожелаваме много успехи за напред!

Чаровната Катрин Събева спечели златото при девойките в клас Laser 4.7 и трето място в общото класиране, а Надежда Стойчева се подреди на трето място при девойки в същия клас.

В най-състезателните и екстремни класове 420 и 470, състезателите на Яхтклуб „Черноморец Бургас“ отнесоха призовите места.

В клас 470 на заслуженото първо място се качиха Стамо Тенев и Иван Иванов, а само на четири точки след тях и на второ място на почетната стълбичка, отново нашият тандем Борислав Николов/Николай Деркозлиев.

В клас 420 – златен медал при жени и първо място в общото класиране – за екипажът Марина Димитрова и Мария Бакалова. Тези дами са заедно за първи път, но дългогодишния опит и невероятния усет на шкипера Марина Димитрова, дадоха своя резултат.

Яхтклуб „Черноморец Бургас“ благодари на своите състезатели за незабравимите моменти на почетната стълбичка и пожелава на всички още много успехи!